Meie kalender

Oktoober 2020
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

- -  -EL Sotsiaalfond

Abinõud koroonaviiruse leviku piiramiseks

Head uue õppeaasta algust!

 

Koroonaviiruse leviku piiramiseks eeldame kõigilt vastutustundlikku ja üksteisest hoolivat käitumist ja tegutsemist.

Oluline on olla jätkuvalt tähelepanelik, jälgida distantsi ja hügieenireegleid ning isegi kergete haigustunnuste ilmnemisel (köha, palavik, hingamisraskused, kurguvalu) jääda koju ja võtta ühendust oma perearstiga.

Lapsi võtame vastu ja saadame koju õues. Kui lapsi õues ei ole (väga halva ilma või söögiaja saabumise tõttu), palume helistada rühma uksekella. Rühma õpetaja tuleb Teile vastu. Lasteaeda võib tulla ainult terve laps ja teda toob terve lapsevanem.

Ainult erijuhul (nt pääsusilmade, hiiretipsude ja õnneseente rühma lapsed on esimest korda lasteaia teed alustamas), võib lapsevanem minna lapsega riidehoidu ja saata rühmaukseni. Siseruumides on lapsevanematel soovituslik kanda maski. Väldime tavapärast lasteaiaga harjutamist viisil, kus lapsevanem on vahetult rühmaruumis oma ja teiste laste juures. Põhjendatud vajadusel võib harjutamist korraldada õuealal (lapsevanema osalusel), siiski palume usaldada kompetentseid rühmameeskonna liikmeid (harjutamine ilma lapsevanema osaluseta).

Lapsevanematel ja teistel, kes ei kuulu lasteaia personali hulka, palume viibida lasteaia territooriumil võimalikult lühikesest aega.

Lapsel on lubatud lasteaeda kaasa võtta üks temale tähtis kaisukas, mille ta saab puhkamise ajal kaissu võtta. Muid koduseid mänguasju kaasa ei võeta.

Kui lapsevanem oli lähikontaktne positiivse testi andnud isikuga (nt töökaaslane) või ootab koroonatesti tulemust, siis sel juhul lapsevanem jääb eneseisolatsiooni ja ei vii ka last lasteaeda!

Kui lapsevanem saabub välismaalt ja temale kehtib eneseisolatsiooni nõue, siis laps sel perioodil ka lasteaias ei käi. 

Teave riikide ja liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele (infot uuendatakse igal reedel):

 

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

 

Jälgime Terviseameti ja Vabariigi Valitsuse teadaandeid.

 

Head tervist soovides

 

Ene Nool

direktor

Rakvere Rohuaia lasteaed